Úterý, 21 března, 2023

Jak dlouho vám vydrží živý vánoční stromek?

- Komerční sdělení -aktuality

Mnoho lidí se rozhoduje, zda si pořídí živý nebo umělý vánoční stromeček. Jak dlouho asi jen vydrží živý vánoční stromeček? Toto je jedna z nejčastějších otázek, kterou si kladou lidé před výběrem vánočního stromku. Prozradíme vám, jak o živý vánoční stromek správně pečovat, aby vám vydržel co nejdéle. Nikdo přece nechce trávit Vánoce při seschlém vánočním „koštěti“. Víte, že existují i umělé vánoční stromečky v květináči, které dokonale imitují živý stromek? Kdo by už jen řekl, že v květináči se bude nacházet umělý stromek. A těmhle stromkům se rumunsky řekne brad in ghiveci, chorvatsky mini bor u tegli a třeba slovinsky božično drevesce v loncu.

Jak si vybírat živý stromeček

Při koupi živého vánočního stromku musíte být velmi ostražití. Pokud chcete, aby vám stromek vydržel pěkný co nejdelší dobu, sáhnout byste měli určitě po borovici, která vydrží z jehličnanů nejdéle. O něco kratší dobu vydrží jedlička a nejkratší trvanlivost má smrk. Smrky ztrácejí totiž ve vytopených prostorách jehličí mnohem rychleji než ostatní dva zmíněné druhy. Už při samotném nákupu stromku je třeba si dát pozor na stav stromku. Vybírat byste si měli stromky, které nejsou ze země dlouho. Jehličí by mělo mít jasnou barvu a po potáhnutí nesmí zůstávat v ruce. Stejně záleží i na váze stromku. Čím je stromek těžší, tím je čerstvější. Je to zejména proto, že čerstvý stromek je ještě plný vody. Klidně si proto při výběru stromku nechte stromek rozbalit.

Kdy stromeček vyzdobit a kam jej vyhodit?

Zpravidla se vánoční stromky odzdobují po Tří králích, 6.1.. Při pravidelné a správné péči, by měl stromek do tohoto data vydržet v poměrně dobrém stavu. Samozřejmě, může se také stát, že stromek vám uschne dříve a svěšování vánoční výzdoby budete muset přesunout na dřívější termín. A jak se seschlého živého vánočního stromku zbavit? Nejideálnějším řešením je dát stromek do kompostu. Bohužel, smutná realita je však taková, že použité vánoční stromky končí odhozené u kontejnerů.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek