Neděle, 5 února, 2023

Nakažených dětí je sedmkrát více, než ukazují testy

- Komerční sdělení -aktuality

Visolajská je členkou Věda pomáhá.

Třetí vlna covidu je už i pandemií dětí. Případy výrazně rostou u skupiny, kterou ještě nelze očkovat. Dnes jsou nejzasaženější skupinou obyvatel ai když snášejí onemocnění poměrně dobře, ani pro ně není covid jen chřipka.

Dětská lékařka KRISTÍNA VISOLAJSKÁ pro deník SME vysvětluje, na co se mají připravit rodiče, jaký průběh onemocnění mají děti a kdy by mohlo být dostupné očkování pro pěti až jedenáctileté děti. A odhaluje, kolik dětí se už během třetí vlny na Slovensku nakazilo.

Proč výrazně rostou případy mezi dětmi?

Děti se nyní do velké míry přemořují, neboť se jedná o velkou skupinu imunitně slabě chráněného obyvatelstva. Dětí do osmnácti let máme jeden milion. Očkována mohou být až od dvanácti let a nyní je jich očkováno pouze přes 70 tisíc. Což je poměrně málo. Ale přemořování dobře nevidíme.

Proč?

Děti často nechodí na testy. Pokud se už testují, tak většinou domácími antigenovými testy, které mají citlivost přibližně dvacet procent. Pokud má dítě příznaky, citlivost může být vyšší, ale výsledek velmi závisí na tom, jak rodiče udělají výtěr. Domácí samotesty jsou pro nás dobrá a rychlá pomoc, ale nemůžeme se na ně stoprocentně spolehnout.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek