Povinnost připravovat nadlimitní státní zakázky pomoci BIM se pomalu blíží. Pokud Vás také zajímají fakta o Building Information Modeling, procesu, který představuje výrazně efektivnější nejen plánování, ale i realizaci úspěšných projektů pozemních staveb, tak Vás srdečně zveme k poslechu naší podcastové série BIM JAKO FENOMÉN.
V prvním dílu podcastu se dozvíte základní informace o BIM s důrazem na BIM projektování a evoluci, kterou sebou digitální dvojče stavby, díky BIM přináší. Nezapomínáme však zmínit ani další přínosy BIM modelu pro investora, které může efektivně využívat během celého životního cyklu budovy.
Erik Štefanovič spolu s BIM managerem Martinem Mišúnem odpovídá i na otázky, zda je BIM pro české stavebnictví spíš příležitost nebo hrozba a zda lze definovat i nějaké slabiny či nevýhody.
Je pravdou, že BIM přináší zcela zásadní přidanou hodnotu pro majitele budov? Jaký konkrétní přínos vlastně majitelům budov nabízí digitální dvojče stavby, které získají díky projektování objektu v BIM?
Co všechno musíme udělat proto, abychom byli BIM? Jaké konkrétní výhody nabízí investorům interaktivní vizualizace stavby? K čemu lze inteligentní BIM model obsahující detaily a komplexní informace o jednotlivých technických řešeních objektu ve fázi správy a provozu budovy v praxi využít? Přináší BIM projekt skutečně naprosto novou kvalitu, efektivitu spolupráce a transparentnost?
Více se dozvíte v prvním díle podcastové série BIM JAKO FENOMÉN kterou připravil portál KomoraPlus spolu s DELTA Group ČR. Podcast si můžete poslechnout zde. Příjemný poslech.
BIM JAKO FENOMÉN – 1.díl: BIM projekce – YouTube
Pokud byl pro Vás podcast přínosný, můžete se těšit na druhý díl, který je plánovaný na duben a bude se věnovat procesu schvalovacího řízení a připravenosti legislativy a úřadů na BIM projekty, jež se stanou od roku 2023 pro nadlimitní veřejné zakázky běžnou praxí.
Projekty pozemní výstavby, které DELTA Group realizovala v BIM si můžete prohlédnout ZDE.