Neděle, 5 února, 2023

Poznejte blíže obec Opatovice nad Labem

- Komerční sdělení -aktuality

Jestliže máte rádi Pardubický kraj a vše, co je s ním spjato, možná už znáte malebnou obec Opatovice nad Labem. Jde o obec, jež je druhou největší ve zmíněném Pardubickém kraji, najdete ji na spojnici krajských měst Hradec Králové – Pardubice. Poblíž najdete rozlehlý objekt Elektrárny Opatovice nebo jednu z největších silničních mimoúrovňových křižovatek u nás. Její historie sahá až do roku 1073, kdy byl založen opatovický klášter.

Tak akorát velká obec

Pokud chcete žít obec, která není ani velká, ani malá, jste tady správně. Státní správa zde eviduje téměř 2 700 žijících obyvatel, a to na ploše 1 201 ha. Je tady plná občanská vybavenost, což vyhovuje mladým rodinám, jednotlivcům, párům i osobám v seniorském věku.

Nechybí zde obecní úřad, základní devítiletá škola, moderní mateřská škola, obecní knihovna nebo fotbalový stadion, což potěší každého milovníka fotbalu.

Uspokojte své zájmy a koníčky

Spolková a sportovní činnost zde má bohatou tradici. Ke sportu se váže i to, že zde najdete značené cyklistické a turistické trasy. Pokud máte rádi přírodní památky, v okolí obce jich najdete hned několik. V okolí se také nachází více písníků ideálních ke koupání a odpočinku. Využíván jistě nejvíce pro svou čistou vodu po celý rok, je písník nazývaný Opaťák.

K tradičním akcím obce patří posvícenské a maškarní zábavy, plesy, sjíždění Opatovického kanálu nazvané Halda, jízda na historických kolech Tour de Opatovice nad Labem, nebo třeba Pohřebačský jarmark. Úspěch sklízí i ochotnický divadelní soubor Divadlo Opatovice a sportovní kluby AFK Opatovice nad Labem a zvláště pak oddíl národní házené.

Pokud máte jakékoli dotazy, k dispozici je vám elektronická podatelna. Spoustu informací najdete i na webových stránkách obce opatovicenadlabem.cz, které jsou denně aktualizované.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek