Neděle, 5 února, 2023

Převoz kol vozem je možný za každého počasí, stačí mít kvalitní nosiče jízdních kol

- Komerční sdělení -aktuality

Rozhodli jste se zhubnout nebo udržovat v kondici, ale víkend co víkend někam cestujete, a vozit kolo či kola v kufru vozu je nemyslitelné? Nebo máte děti, které bez kol „nedají ani ránu“, a aby s vámi jeli k babičce nebo na výlet, chtějí kola? Proč si je nepřevézt, kdekoli chcete s pomocí nosičů kol? Na výběr máte z několika možností, a je jen na vás, které upřednostníte.

Cenově nejdostupnější nosiče kol

K nejlevnějším patří střešní nosiče jízdních kol. Přitom pokud si vyberete kvalitní nosič, uvezete s ním bez obav i čtyři kola. Abyste však na střeše mohli kola vézt, je nutné mít i střešní nosiče neboli příčníky. Na ty se upevní buď nosiče kol, nebo nosiče lyží, snowboardu či třeba střešní box.

Střešní nosiče kol jsou snadné na obsluhu. Je ale fakt, že nižší lidé mohou mít potíž kola na střechu zvednout. Nevýhodou je zvýšení výšky vozidla a negativní ovlivnění řízení při nepříznivém nebo větrném počasí. Je nutné upravit rychlost jízdy.

Nosiče kol na tažné zařízení

K velmi oblíbeným patří nosiče kol na tažné zařízení, i když si kvůli nim musíme vyřizovat další SPZ. Stačí však zajít na patřičný úřad, zaplatit pár set korun a vše je vyřízeno. Tento nosič neovlivňuje jízdní vlastnosti vozu, neprodlužuje jeho délku, má minimální vliv na spotřebu. Nasazování kol si rychle osvojíte.

Nosiče kol na páté dveře

Je pravdou, že oblíbené nosiče kol na páté dveře nejsou pro každé vozidlo. Hodí se spíše pro vyšší vozy, SUV. Nemění výšku a příliš ani délku auta, téměř stejné zůstávají i jízdní vlastnosti auta a spotřeba. Instalace je jednoduchá a rychlá.

Podívejte se na autodoplňky-obchod.cz a můžete dle značky a modelu vašeho vozu rychle zjistit, který nosiče je pro vaše auto vhodný, a který ne. V případě potřeby vám rádi poradí s výběrem.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek