Neděle, 5 února, 2023

Malá Morávka nabízí ideální letní, ale i zimní dovolenou

- Komerční sdělení -aktuality

Malá Morávka je obec, kde žije několik set obyvatel. Na první pohled se zdá obec malá, nenápadná a turisty méně vyhledávaná. Jenže opak je pravdou. Malá Morávka je oblíbeným místem nejen v zimě, ale i v létě. Kde se tu zabavit, pokud se do těchto míst vydáte na dovolenou?

Pro milovníky turistiky

Doporučujeme vydat se do kaštanové aleje. A to jak na podzim, v zimě, na jaře, tak i v létě. Každé roční období je tu krásné. Navíc je stezka vhodná pro malé, ale i dospělé. Po projití aleje můžete na návrší navštívit kostelík. Pokud jedete bez dětí, jděte v podvečer, kdy je šero, ale není úplná tma. V té době se vám nabídne krásná a romantická procházka.

Dále můžete navštívit Jelení studánku, kterou najdete na hřebenu Vysokých holí, a to v nadmořské výšce 1311 metrů. Dostat se k potoku můžete po hřebenové trase ze sedla Skřítek.

Dále můžete jít procházkou k prameni Moravice. Dostanete se k němu po modré turistické značce vedoucí mezi Velkým Kotlem a rozcestím Nad Ovčárnou. Jakmile dojdete do cíle, můžete si užít příjemné posezení a užít si skvělé výhledy.

Krásná podívaná na vodopád

V Karlově studánce v Jeseníkách, v nadmořské výšce 830 metrů se nachází působivý umělý vodopád. Dojdete k němu na trase naučné stezky Bílá Opava. kde si přijdou na své milovníci přírody. Vodopád je vysoký dvacet metrů.

Další vodopád najdete v Bělé pod Pradědem, který nese název Vysoký vodopád. Měří 28 metrů na výšku a před rokem 1880 byl vysoký až 45 metrů. Bohužel při povodni došlo k sesuvu půdy, která se nahromadila pod vodopádem. Přesto se ale považuje za nejvyšší v České republice. Dokonce je zde zaznamenána přítomnost rysa ostrovida.

Ubytování v Malé Morávce je pestré a rozhodně je z čeho vybírat. Ať už v obci nebo kolem ní. Většina ubytování je v bezprostřední blízkosti sjezdovek, což využijete především v zimním období.


Pokud vyrazíte kempovat do některých z kempů, nezapomeňte si pořídit vhodný spacák a stan, aby vám nebyla zima, když by bylo škaredé počasí.


Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek