Neděle, 5 února, 2023

Připravte domácí čističe na nábytek, kuchyni či koupelnu

- Komerční sdělení -aktuality

Hledáte možnost jak čistit domácnost bez toxických přípravků, které běžně kupujete v obchodě? Řešením jsou domácí čističe, které si umíte vyrobit i sami. Jedná se o účinné a levné přípravky, pro které budete potřebovat pár základních surovin.

Domácí přípravek na koupelnu a kuchyni
Na domácí přírodní prostředek budete potřebovat destilovanou vodu, bílý ocet, čerstvý rozmarýn a láhev s rozprašovačem. Postup je velmi jednoduchý a zvládne jej každý. Stačí vzít za hrst rozmarýnu a vložit jej do sklenice s víčkem. Zalijte ho bílým octem a zavřete. Pohár odložte na tmavé místo a nechte jej několik dní louhovat. Nezapomeňte však sklenici každý den protřepat, aby se vše dobře promíchalo. Pokud potřebujete prostředek na čištění dříve, ocet dejte před nalitím do sklenice převařit. Po pár hodinách můžete bylinky přecedit například přes kávový filtr. Třeba si však dát pozor na to, aby vám v roztoku nezůstaly žádné kousky, jinak by se vám rozprašovat snadno ucpal. Nakonec stačí přípravek nalít do láhve, přidat destilovanou vodu ve stejném poměru jako ocet a můžete začít mýt. Tento domácí čistící přípravek můžete použít v koupelně, v kuchyni, ale i na jiné dlaždice a obkladačky v domě. Nemusíte se bát zápachu z octa, protože ten po čase vyprchá a vám zůstane doma lehký závan rozmarýnu. Tento nápad je mnohem lepším řešením, než nakupovat chemické prostředky v drogerii.

A co nábytek?
I dřevo potřebuje svoji péči, která je v mnoha případech o něco náročnější. Nejde jen o čištění, ale také o ochranu a obnovu dřeva, které lze dosáhnout také domácími přípravky. Vhodným pomocníkem je ocet a tedy 3 jeho lžíce, které stačí smíchat se šálkem filtrované vody. Dřevo pak omývejte krouživými pohyby a pořádně jej přetřete. Na leštění dřeva pomůže olivový přípravek, kterého lze snadno dosáhnout smícháním poloviny šálku olivového oleje a 1 šálku citrónové šťávy. Směs nalijte do skleněné láhve s rozprašovačem a dobře ji promíchejte. Přípravek naneste na čistou utěrku a přetře dřevěný povrch, ale nezapomeňte jej nechat působit alespoň 5 minut. Následně na to povrch druhým čistým hadříkem vyleštěte. Tento přípravek můžete skladovat i déle, ale nejlepší je nechat jej ve skleněné láhvi. Velkým problémem na nábytku bývají i mapy od sklenic. Chcete-li se jich nadobro zbavit, smíchejte 1 šálek destilovaného bílého octa a 1 šálkem olivového oleje. Dřevěný povrch touto směsí jednoduše přetřete a následně na to jej otřete i měkkým hadříkem.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek