Neděle, 5 února, 2023

3 tipy na úžasné pokojové květiny

- Komerční sdělení -aktuality

Mít doma zajímavé rostliny není ničím výjimečným. Je proto normální, že každá dobrá hospodyňka chce svou domácnost něčím zvýraznit, přičemž rostliny jsou k tomu jako stvořené. Existuje spousta pokojových květin, které jsou nenáročné a vašemu pokoji dodají nejen svěží nádech, ale dokáží ji i zútulnit. Ne každý má však přehled o tom, co všechno máme k dispozici, a proto vám přinášíme tipy na úžasné pokojové květiny. Každá květina potřebuje jiné prostředí a péči, proto byste si ještě předtím, než si je pořídíte, měli o nich něco nastudovat. Jinak se vám může velmi snadno stát, že vám rostlina vyhyne dříve, než se dokážete těšit z její krásy.

Aloe vera – jde o nízkoúdržbový sukulent, který je charakteristický svými špičatými listy a proto je pro mnohé nezaměnitelný. Tato rostlina je výjimečná nejen vzhledem, ale také léčivými účinky, které znají lidé po celém světě. Vyléčit jí dokážete rány a popáleniny ai proto je považována za domácí medicínský zázrak. Menší aloe vera se hodí na parapet nebo poličku, větší můžete umístit leckde v prostoru, kde bude dominantním prvkem. K tomu, abyste jí vytvořili vhodné podmínky pro pěstování, potřebuje co nejvíce slunce a propustnou půdu.

Lopatkovec wallisů – tato nenáročná rostlina je vhodná do domácnosti, kde je nízká vlhkost vzduchu a málo světla. Má květiny ve tvaru lžíce, které jsou umístěny uprostřed rostliny a obklopeny kopí lesklými listy. Většinou kvete během léta, ale najdete i takové lopatkovce, které vám budou kvést celý rok. Z pohledu velikosti je vhodný pro ty, kteří preferují menší rostliny nezabírající příliš mnoho místa. Při pěstování mu stačí málo světla, ale pokud jej umístíte na sluneční parapet, přežije i tam. Latinským názvem jde o Spathiphyllum wallisii ale vám bude úplně stačit, pokud si zapamatujete ten český.

Tučnolist vejčitý – tato rostlina je vhodná pro lidi, kteří zapomínají rostliny zalévat a sem tam jim nějaká vyhyne. Tučnolist není náročný na zalévání a proto se hodí do každé domácnosti. Jelikož roste velmi pomalu, vydrží vám i dlouhá desetiletí. K životu mu stačí dostatek slunce a suchá propustná půda. Nejlepší je pro něj pokojová teplota, ale v zimě jej doporučujeme umístit na chladnější místo a zredukovat zalévání. Narůst dokáže až do výšky dvou metrů, proto s touto velikostí počítejte dopředu. Chcete-li, aby se u vás této rostlině dařilo, zajistěte jí dostatek světla, tepla a propustnou půdu. V případě, že si chcete o této rostlině nastudovat i něco víc, vyhledejte si ji v latinském názvu Crassula ovata.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek