Neděle, 5 února, 2023

Svařovací technika: Výhody invertorových svářeček

- Komerční sdělení -aktuality

Jestliže hledáte tu nejlepší možnost mezi svářečkami, pak volte invertorovou svářečku. Tento model je totiž poměrně univerzální a nabízí tak různé využití. Hodí se tak pro každého, ať už chcete svařovat v podstatě jakoukoliv metodou. Tato svařovací technika je moderní a poskytuje to nejlepší.

Svářecí invertor

Invertorová svářečka je mnohdy nazývána také jako svářecí invertor. Tento název pochází od invertoru, tedy měniče, který umožňuje využití principu takzvaného spínaného zdroje. Ten dokáže měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční a poté ho usměrnit. Jedná se o moderní technologii, tato svářečka vám pomůže v mnoha situacích. Pokud tedy hledáte jednoduché řešení pro různé druhy svařování, tato svařovací technika je ideální volbou.

Skvělé vlastnosti

Invertorová svářečka se může pyšnit skvělými vlastnostmi. Umožňuje sváření metodami MMA a TIG, stejně tak jako metodami MIG/MAG. Díky stoupající frekvenci je zmenšen transformátor, což se projevuje na celkových rozměrech svářečky. Je velmi kompaktní a lehká, můžete s ní tak pracovat kdekoliv. Mnohdy jsou tyto svářečky navíc vybaveny praktickým popruhem pro zavěšení na rameno, ani svařování na žebříku tak nebude problémem.

Hobby i profi využití

Svářecí invertor nabízí mnoho praktických funkcí, které oceníte. A to ať už patříte mezi hobby svářeče, anebo se sváření věnujete profesionálně. Mezi oblíbené funkce patří snadné nahození oblouku nebo hot start, ochrana před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu či třeba pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. Elektronika uvnitř invertoru umožňuje snadnou změnu parametrů, svářečka je tedy opravdu univerzální.

Invertorová svářečka je pro mnoho lidí volbou číslo jedna, nabízí totiž výborné vlastnosti. Neměla by tak chybět v dílně žádného kutila, ať už potřebujete jen občas něco svařit, anebo se této činnosti věnujete pravidelně.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek