Neděle, 5 února, 2023

Izrael bude proti covidu očkovat i děti od pěti let

- Komerční sdělení -aktuality

Na očkování dětí budou používat vakcínu od společnosti Pfizer/BioNTech.
Izraelské ministerstvo zdravotnictví v neděli udělilo souhlas ke spuštění očkování proti onemocnění Covid-19 i pro kategorii dětí ve věku pět až 11 let.

Používat se bude vakcína společnosti Pfizer/BioNTech, informovala agentura AFP, podle níž tak Izrael následuje Spojené státy, kde už takové rozhodnutí platí.

Izrael byl jednou z prvních zemí, které loni spustily masivní očkovací kampaň s použitím vakcín společnosti Pfizer – ta poskytla miliony dávek své vakcíny výměnou za údaje o její účinnosti.

Zdravotnickým orgánům v Izraeli se podařilo plně naočkovat 5,7 milionu z devítimilionové populace.

Podobně jako v jiných zemích, i v Izraeli se začalo s očkováním nezletilých ve věku 12 až 17 let, ale tamní zdravotní úřady se rozhodly snížit věkovou hranici na základě klinických zkoušek společnosti Pfizer i doporučení skupiny izraelských vědců.

Podle výsledků klinických zkoušek s použitím vakcíny Pfizer na dětech je tato vakcína na 90,7 procenta účinná při prevenci symptomů nemoci Covid-19.

„Většina odborníků se domnívá, že přínosy očkování dětí převažují nad riziky,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Nejnovější oznámení o rozšíření kategorií očkovanců přišlo v situaci, kdy v Izraeli za sobotu přibylo 220 testy potvrzených infikovaných. Jde o další propad v počtu nakažených, který ještě koncem srpna a začátkem září překračovaly hranici 10 000.

Tento nárůst způsobil infekčnější delta variantu koronaviru SARS-CoV-2. Klíčovou roli v zastavení tohoto nárůstu podle AFP sehrálo očkování třetí, posilující, dávkou vakcíny proti covidu.

Kromě USA a Izraele se proti covidu očkují menší děti také ve Spojených arabských emirátech, Kambodži, Kolumbii a na Kubě.

Termín začátku očkování malých dětí v Izraeli oznámí tamní ministerstvo zdravotnictví v nejbližších dnech.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek