Neděle, 5 února, 2023

V Rakousku plánují omezení nočního vycházení i pro očkované

- Komerční sdělení -aktuality

Důležitý bude postoj lidovců, kteří omezení pro očkované odmítají.
Omezení vycházení po 22:00, které by se týkalo i očkovaných proti novému koronaviru, by mohlo být dalším ze série opatření, kterými chce rakouská vláda bojovat proti čtvrté vlně pandemie.

Ve zpravodajském pořadu ZiB 2 veřejnoprávní televize ORF to v neděli večer avizoval ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein.


„Bude platit i omezení nočního vycházení pro očkované lidi. Je to součást balíku opatření, která jsou na stole,“ řekl Mückstein ze strany Zelených.

Respirátory v interiéru, PCR testování
Vláda tím podle něj reaguje na doporučení odborníků, kteří v souvislosti s prudkým růstem počtu nakažených a hospitalizovaných vyzývají k přijetí dalších opatření včetně redukce setkávání lidí.

O zmíněném balíčku opatření, který bude konzultován i se spolkovými zeměmi, by se mohlo rozhodnout už ve středu. Důležitý bude postoj lidovců, kteří omezení pro očkované odmítají.

Monitoring lockdownu
Jako další opatření, o kterých se diskutuje, uvedl Mückstein povinné nošení respirátorů třídy FFP2 v interiéru, rozšíření testů PCR i na očkovaných a kapacitní omezení na hromadných akcích.

Zpočátku se však bude monitorovat účinek lockdownu pro neočkované, který začal platit o půlnoci z neděle na pondělí.

Mückstein ve vysílání ORF obhajoval toto opatření „dramatickou situací na jednotkách intenzivní péče“.

Na otázku, proč vláda nepřijala přísnější opatření již dříve, ministr přímo neodpověděl, ale poukázal na nařízení platné od 8. října, podle kterého mohou restaurace, hotely či kulturní akce navštěvovat jen lidé, kteří jsou očkováni nebo překonali covid, jakož i na zvýšený zájem obyvatelstva o očkování.

Avizované povinné očkování pro zdravotnická povolání by se mělo týkat nemocnic a domovů sociálních služeb.

Mückstein řekl, že se připravuje příslušný zákon, počítající s přechodnými obdobími. Povinné očkování učitelů prosazovat nebude, protože z jeho pohledu by to mohlo být v rozporu s ústavou.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek